- Музей "Територія Терору" |
- Архів |
- Фотоархів |
- http://www.territoryterror.org.ua/uk/archive/photo-archive/periods/?ci_themeid=5Фото за періодами
СРСР
Більшовицька армія Семена Будьонного зайняла значну частину Галичини й Волині та через Замостя прямувала на Варшаву. Після перемир’я 18 жовтня 1920 р. між Польщею та більшовицькою Росією значна частина території України опинилася під владою Москви.
Тіла дітей, померлих від голоду на поч. 1920-х рр. У рамках політики «продрозкладки» більшовики проводили масове вилучення продовольства в українських селян. У зв’язку з посухою 1921 р. та через масове пограбування селянства у 1922 р. у східних та південних губерніях України голодувало 7-8 млн осіб.
Внаслідок насильницької колективізації, що супроводжувалась примусовим вилученням продовольства, на початку 1930-х рр. в Україні відбувались численні стихійні виступи і повстання проти більшовицької влади. Незадоволених арештовували та жорстоко карали.
Перед транспортуванням на Соловки в’язні проходили через пересильний пункт у м. Кемь на Поповому острові.
ВЧК (рос. Всероссийская чрезвичаная комиссия) – карально-репресивний орган більшовиків, утворений для боротьби з «контрреволюцією та саботажем». Існував з 1917 по 1922 рр. В Україні ЧК причетна до масових каральних акцій.
У 1923-1933 рр. на Соловецьких островах діяв Соловецький табір особливого призначення («СЛОН»), де активно використовувалась праця в’язнів на промислових об’єктах. На базі монастирського шкіряного промислу у 1924 р. було утворене механізоване промислове підприємство, де працювали в’язні.
У рамках антирелігійної кампанії в СРСР та в процесі ліквідації УАПЦ храми, які не були знищені, більшовики перетворювали на установи культурного і господарського призначення.
У рамках політики «продрозкладки» більшовики проводили масове вилучення продовольства в українських селян. У зв’язку з посухою 1921 р. та через масове пограбування селянства у 1922 р. у східних та південних губерніях України голодувало 7-8 млн осіб. Померлих від голоду ховали у спільних братських могилах.
Відповідно до постанови ЦК ВКП(б) СРСР від 30 січня 1930 р. «Про заходи у справі ліквідації куркульських господарств у районах суцільної колективізації» в Україні були ліквідовані заможні й економічно самостійні селянські господарства.
Михайлівська церква – один із численних храмів Слобідської України, знищений більшовиками в середині 1930-х рр. під час антирелігійної кампанії.
Група співробітників ОДПУ (рос. Объединенное государственно-политическое управление, ОГПУ). ОДПУ існувало у 1924–1934 рр. і було причетне до масових каральних акцій.
У 1923-1933 рр. на Соловецьких островах діяв Соловецький табір особливого призначення («СЛОН»). 19 липня 1932 р. пожежа у Соловецькому Кремлі знищила значну частину Преображенського собору, стіни якого більшовики використовували для агітації та пропаганди.
У рамках політики «продрозкладки» більшовики проводили масове вилучення продовольства в українських селян. У зв’язку з посухою 1921 р. та через масове пограбування селянства у 1922 р. у східних та південних губерніях України голодувало 7-8 млн осіб.
45 представників української інтелігенції було звинувачено у причетності до т. зв. «Спілки визволення України» (СВУ). Публічний судовий процес над СВУ відбувся в Українській державній столичній опері (тепер Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка).
Відповідно до постанови ЦК ВКП(б) СРСР від 30 січня 1930 р. «Про заходи у справі ліквідації куркульських господарств у районах суцільної колективізації» в Україні були ліквідовані заможні й економічно самостійні селянські господарства.