- Музей "Територія Терору" |
- Архів |
- Фотоархів |
- http://www.territoryterror.org.ua/uk/archive/photo-archive/periods/?ci_themeid=5&pageno=2Фото за періодами
СРСР
У рамках політики «продрозкладки» більшовики проводили масове вилучення продовольства в українських селян. У зв’язку з посухою 1921 р. та через масове пограбування селянства у 1922 р. у східних та південних губерніях України голодувало 7-8 млн осіб.
На місці знищеного під час відступу поляків 1920 р. мосту через Дніпро в 1925 р. за проектом Є. Патона був збудований новий міст, названий на честь революціонерки та учасниці громадянської війни в Україні Євгенії Бош.
В’язнів Ухтинсько-Печорського виправного табору (Ухтпечлагу), утвореного 6 червня 1931 р., використовували для важкої роботи на лісозаготівлях, видобутку нафти, вугілля тощо.
Андрій Гулий-Гуленко – генерал-хорунжий армії УНР, командувач повстанськими військами у Катеринославській губернії, начальник штабу Південної групи військ армії УНР. У 1922 р. заарештований Одеським відділом ОДПУ і засуджений до 10 років позбавлення волі.
На будовах СРСР, окрім чоловіків-в’язнів, широко використовувалась фізична праця жінок та дітей.
Федір Артеменко – полковник армії УНР, повстанський отаман "Орлик". З серпня 1920 р. очолював партизанський загін на Київщині у боротьбі з більшовиками. Загинув у 1922 р.
Арон Сольц – член ЦК РКП(б), голова юридичної колегії Верховного суду СРСР, причетний до масових репресій 1930-х рр. На початку 1930-х рр. був одним із кураторів будівництва Біломорсько-Балтійського каналу.