Архів новин
Цикл документальних фільмів «Слово Праведника»: говорити про великі трагедії з боку добра
Ексклюзивний показ серій про Львівщину та Вінниччину з циклу документальних фільмів “Слово Праведника”
Інтерв'ю Івана Вовкотруба для усноісторичного проекту музею "Жива історія"
Меморіальні заходи до Дня пам’яті жертв Голокосту: людяність, пам’ять та сучасні дослідження
Інтерв'ю Аарона Вайса для усноісторичного проекту музею "Жива історія"
Перелік заходів до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
До 100-річчя проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року: спогади держсекретаря ЗУНР Лонгина Цегельського
Підсумки загальноміського проекту «Lwów, לעמבערג,Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило»
Загальноміський проект «Lwów, לעמבערג,Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило» − серія меморіальних заходів до 75 річниці ліквідації Львівського ґетто та Янівського концтабору у Львові» розпочався у березні 2018 року з ініціативи Управління культури Департаменту розвитку Львівської міської ради, Центру міської історії Центрально-Східної Європи та Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору». До проекту долучились інші інституції, благодійні фонди та громадські організації – Всеукраїнський єврейський благодійний Фонд «Хесед-Ар’є», Благодійний фонд Брей Бріт «Леополіс» імені Еміля Домбергера, Львівський органний зал, Львівське товариство єврейської культури ім. Шолом-Алейхема, Єврейська спадщина Рогатина. Презентація програми заходів почалася 20 квітня з прес-конференції в музеї «Території Терору», спікерами якої були Андрій Москаленко, Ольга Гончар, Софія Дяк, Ірина Мацевко, Тарас Демко та Михайло Плєсков. Тоді ж і оголосили першу частину заходів до вересня 2018 року.
Мандрівний фестиваль Docudays UA на Львівщині: «Рівні рівності» у музеї «Територія Терору»
Із середини жовтня до кінця листопада 2018 року тривав Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Львівщині. Музею «Територія Терору» випала особлива участь – бути партнером показів кінострічок про права людини, одним з центрів обговорень цьогорічної провідної теми «Рівні рівності». Музею вдалося стати відправною точкою фестивалю на Львівщині, розпочавши його фільмом-відкриттям «Зворотній бік усього» (Міла Турайлич/ Сербія, Франція, Катар/2017/104’). Фінальний публічний показ теж відбувся у музеї з фільмом «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» (США, 2017, 197’). Також «Територія Терору» став майданчиком для перших платних показів у межах фестивалю на Львівщині та однією з локацій для думок і вражень від фільмів учнівської молоді Львова.
Вулична виставка «Львів’43:Місто (не) пам'яті»: досвід презентації травматичного минулого у міському просторі
13 липня 2018 року у місті відкрили вуличну виставку «Львів, Lwów, לעמבערג, Lemberg’43: Місто (не) пам'яті», створену співробітниками музею у межах програми «Lwów, לעמבערג, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило. Меморіальні заходи до 75-ї річниці ліквідації ґетто та Янівського концтабору у Львові». Упродовж трьох місяців виставка зазнала різних пригод: пошкодження таблиць, викрадення стендів та стала майданчиком для комунікації з різними інституціями міста, насамперед з поліцією.