Музей "Територія Терору" | Музей | Новини

Архів новин

08.02.2019

Музей «Територія Терору» отримав 5 горельєфів зі стели Монумента Слави у Львові

Від сьогодні 5 горельєфів зі стели Монумента Слави зберігатимуться на території музею. Їх чекає фахова експертиза мистецтвознавців та істориків. Після досліджень у музеї відбудеться ряд освітніх заходів, щодо того як працювати зі спадщиною, роз'яснення історичного контексту створення та які існують відомі прецеденти роботи музеїв з подібними монументами в Україні та світі.
08.02.2019

Цикл документальних фільмів «Слово Праведника»: говорити про великі трагедії з боку добра

У середу, 6 лютого у музеї «Територія Терору» відбувся ексклюзивний показ двох серій з циклу документальних короткометражних фільмів «Слово Праведника» (Україна/ Ізраїль/ США) про історії родин Праведників народів світу зі Львівщини та Вінниччини.
03.02.2019

Ексклюзивний показ серій про Львівщину та Вінниччину з циклу документальних фільмів “Слово Праведника”

У середу, 6 лютого, о 18:00 у Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору” (просп. Чорновола, 45 Г) відбудеться ексклюзивний показ двох серій з циклу документальних короткометражних фільмів “Слово Праведника” (Україна/ Ізраїль/ США) про історії родин Праведників народів світу зі Львівщини та Вінниччини. Після перегляду відбудеться обговорення з авторкою фільмів Маргаритою Яковлевою. Модератор обговорення - науковий співробітник музею, історик Андрій Усач.
02.02.2019

Інтерв'ю Івана Вовкотруба для усноісторичного проекту музею "Жива історія"

Наша усноісторична колекція поповнилась інтерв'ю з Іваном Вовкотрубом - Праведником України. Під час нацистської окупації його сім'я впродовж 18 місяців переховувала в спеціально побудованих сховках у своєму господарстві в селі Копані на Золочівщині знайомих євреїв – п'ятеро Кремніцерів, двох Піків та інших. 
30.01.2019

Меморіальні заходи до Дня пам’яті жертв Голокосту: людяність, пам’ять та сучасні дослідження

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, 27 січня, у Львові відбулися низка меморіальних заходів. Співробітники музею «Територія Терору» взяли участь у вшануванні жертв Шоа біля пам’ятнику жертвам львівського гетто у Львові та долучилися до круглих столів, присвячених темі Голокосту.
27.01.2019

Інтерв'ю Аарона Вайса для усноісторичного проекту музею "Жива історія"

Символічно, що саме напередодні Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту наша усноісторична колекція поповнилась інтерв'ю з Аароном Вайсом. Він оповів про досвід пережиття Голокосту в Бориславі на Львівщині. Сім'ї Вайсів вдалося врятуватись завдяки допомозі українських та польських сусідів, яких в результаті визнано Праведниками народів світу.
24.01.2019

Перелік заходів до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 27 січня, у Львові відбудеться низка загальноміських заходів. Публікуємо перелік пам’ятних подій у Львові та в інших містах України, які варто відвідати. 
Також нагадуємо, що в музеї «Територія Терору» продовжує функціонувати  вулична виставка «Львів’43: Місто (не) пам'яті» і  виставка «Табір примусових робіт «Янівська» - індустрія терору», які оповідають історію Голокосту у Львові.
22.01.2019

До 100-річчя проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року: спогади держсекретаря ЗУНР Лонгина Цегельського

22 січня 1919 року на Софійському майдані у Києві відбулось урочисте оголошення універсалу про возз’єднання Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Республіки (ЗУНР) у соборну Українську державу.
27.12.2018

Підсумки загальноміського проекту «Lwów, לעמבערג‎,Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило»

Загальноміський проект «Lwów, לעמבערג‎,Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило» − серія меморіальних заходів до 75 річниці ліквідації Львівського ґетто та Янівського концтабору у Львові» розпочався у березні 2018 року з ініціативи Управління культури Департаменту розвитку Львівської міської ради, Центру міської історії Центрально-Східної Європи та Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору». До проекту долучились інші інституції, благодійні фонди та громадські організації – Всеукраїнський єврейський благодійний Фонд «Хесед-Ар’є», Благодійний фонд Брей Бріт «Леополіс» імені Еміля Домбергера, Львівський органний зал, Львівське товариство єврейської культури ім. Шолом-Алейхема, Єврейська спадщина Рогатина. Презентація програми заходів почалася 20 квітня з прес-конференції в музеї «Території Терору», спікерами якої були Андрій Москаленко, Ольга Гончар, Софія Дяк, Ірина Мацевко, Тарас Демко та Михайло Плєсков. Тоді ж і оголосили першу частину заходів до вересня 2018 року.

 

26.12.2018

Мандрівний фестиваль Docudays UA на Львівщині: «Рівні рівності» у музеї «Територія Терору»

Із середини жовтня до кінця листопада 2018 року тривав Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA на Львівщині.  Музею «Територія Терору» випала особлива участь – бути партнером показів кінострічок про права людини, одним з центрів обговорень цьогорічної провідної теми «Рівні рівності». Музею вдалося стати відправною точкою фестивалю на Львівщині, розпочавши його фільмом-відкриттям «Зворотній бік усього» (Міла Турайлич/ Сербія, Франція, Катар/2017/104’). Фінальний публічний показ теж відбувся у музеї з фільмом «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» (США, 2017, 197’). Також «Територія Терору» став майданчиком для перших платних показів у межах фестивалю на Львівщині та однією з локацій для думок і вражень від фільмів учнівської молоді Львова.

25.12.2018

Вулична виставка «Львів’43:Місто (не) пам'яті»: досвід презентації травматичного минулого у міському просторі

13 липня 2018 року у місті відкрили вуличну виставку «Львів, Lwów, לעמבערג‎, Lemberg’43: Місто (не) пам'яті», створену співробітниками музею у межах програми «Lwów, לעמבערג‎, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило. Меморіальні заходи до 75-ї річниці ліквідації ґетто та Янівського концтабору у Львові».  Упродовж трьох місяців виставка зазнала різних пригод: пошкодження таблиць, викрадення стендів та стала майданчиком для комунікації з різними інституціями міста, насамперед з поліцією.


21.12.2018

Лекція Олександра Пагірі «Янівський табір як один із центрів масового вбивства у Східній Європі»: історія табору та виклики для дослідників

7 грудня у просторі музею відбулася публічна лекція Олександра Пагірі, кандидата історичних наук, наукового співробітника Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору» на тему «Янівський табір як один із центрів масового вбивства у Східній Європі». Лекція стала однією зі заключних подій загальноміського проекту «Lwów, לעמבערג‎,Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не) пережило» − серії меморіальних заходів до 75 річниці ліквідації Львівського ґетто та Янівського концтабору у Львові.
19.12.2018

«Майдан: простір творчості»: творячи щось як образ, ти теж щось твориш у собі

10 грудня, у Міжнародний День захисту прав людини, у музеї презентували мандрівну виставку студентських робіт «Майдан: простір творчості», яка об’єднує  74 проекти студентських робіт Навчально-творчої майстерні графічного дизайну професора Віталія Шості Національної академії образотворчого мистецтва й архітектури, створені у часи Революції Гідності. 
10.12.2018

Презентація українського перекладу книги Роберта Кувалека «Табір смерті у Белжеці» і дискусія «Терор, Голокост і табори смерті – львівські сюжети і контексти» у музеї

4 грудня у музеї «Територія Терору» відбулась презентація українського перекладу книги Роберта Кувалека «Табір смерті у Белжеці» і дискусія «Терор, Голокост і табори смерті – львівські сюжети і контексти». Організаторами події виступив Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору» спільно з Українським Центром вивчення історії Голокосту, під патронатом якого було видано переклад книги Роберта Кувалека українською мовою. Учасниками дискусії виступили: Анатолій Подольський, історик, директор Українського Центру вивчення Голокосту, Андрій Усач, докторант ВНЗ «Український католицький університет», науковий співробітник музею «Територія Терору», а також Тарас Мартиненко, докторант ВНЗ «Український католицький університет», спеціаліст з соціальної історії часів німецької окупації Львова. Дискусію модерувала Ірина Склокіна, співробітниця Центру міської історії Центрально-Східної Європи. 
06.12.2018

Відкриття мандрівного виставкового проекту “Майдан: простір творчості” у Львові

10 грудня 2018 року о 12:30 для представників ЗМІ та о 18:30 для всіх охочих, у Міжнародний День захисту прав людини, у Меморіальному музеї тоталітарних режимів “Територія Терору” відбудеться відкриття мандрівної виставки студентських робіт “Майдан: простір творчості”.
1-15  16-30  31-45  46-60  61-75  76-90  91-105  106-120  121-135  136-434
Новини
Музей «Територія Терору» отримав 5 горельєфів зі стели Монумента Слави у Львові
Цикл документальних фільмів «Слово Праведника»: говорити про великі трагедії з боку добра
Ексклюзивний показ серій про Львівщину та Вінниччину з циклу документальних фільмів “Слово Праведника”
Архів новин »
Музей у соціальних мережах

         

Наш календар
Локації вуличної виставки «Львів'43: Місто (не) пам'яті"
Актуальний проект
Урок пам’яті
Фото з архіву
Йосип Сталін зі співробітниками НКВС
Пересильна тюрма №25 Територія терору - Львівське ґетто Територія терору Територія терору
  • Музей
    • Місія
    • Візія
    • Музейний комплекс
    • Пересильна тюрма №25
    • Львівське ґетто
    • Новини
  • Історія
    • Між світовими війнами (1919–1939)
      • СРСР
        • Селянський повстанський рух
        • Голодомор 1921-1923
        • Форсована індустріалізація
        • Суцільна колективізація
        • Голодомор 1932-1933
        • Ліквідація УАПЦ
        • Політичні репресії в УРСР
        • Великий терор 1937-1938
      • Польща
        • Авторитарний режим
        • Пацифікація 1930 р.
      • Чехословаччина
      • Румунія
    • Друга світова війна (1939–1945)
      • "Перші совіти"
        • Радянська тактика «випаленої землі» 1941 року
      • Під владою Третього Рейху
        • Гітлерівський терор
        • Радянські військовополонені
        • Ґетто й акції Голокосту
        • Остарбайтери
      • Український рух Опору
    • Війна після війни (1944–1953)
      • Ліквідація УГКЦ
      • Друга колективізація
      • Голодомор 1946-1947
      • Депортації
      • ГУЛАГ
    • Хрущовська "відлига" (1953–1964)
    • Брежнєвський "застій" (1964–1986)
    • На шляху до незалежності (1986–1991)
  • Очевидці
  • Проекти
    • Жива історія
    • Урок пам’яті
    • Діалоги в музеї
    • Виставки
      • Виставка "Рідній школі – 130"
      • Виставка "Західна Україна 1939-1941"
      • "Репресованим українським родинам"
      • Особистість vs. Тоталітаризм
    • Документалістика
      • "Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941 рр."
      • "Срібна Земля. Хроніка Карпатської України 1919–1939"
    • Загублені могили
      • Загублені могили - 2010
      • Загублені могили - 2011
    • Тіні незабутих предків
    • Місця терору
    • Міжнародні проекти
      • Пам'ять Нації
      • Невідомі герої
      • Підзамче
  • Публікації
  • Архів
    • Документи
    • Фотоархів
    • Відеоархів
    • Кіноархів
  • Ресурси
    • Он-лайн бібліотека
    • Каталог
    • Наш календар
    • Крамниця
      • Книжки, буклети
      • Сувеніри
      • Фільми, фото
    • Волонтери
  • Путівник
    • Словник термінів
    • Карта сайту
    • Партнери
    • Контакти
© 2013, Меморіальний музей тоталітарних режимів "Територія Терору".
За умови використання матеріалів сайту гіперпосилання на www.territoryterror.org.ua є обов'язковим.
Powered by siteGist CMS - Web Content Management System
Партнери: