5 травня вперше у місті Львові вручено спеціальну нагороду – Срібний Хрест Заслуги УПА. Відповідно до «Наказу частина 2/50» Головного Командира УПА від 30 липня 1950 року міський голова Андрій Садовий від імені громади Львова передав нагороду Вірі Філяк-Крокіс (псевдонім – «Реня»). Про це повідомили Музей у прес-службі Львівської міської ради.
Вручення нагороди Вірі Філяк-Крокіс відбулося під час урочистого засідання з нагоди 756-річчя Львова у великій сесійній залі Ратуші. У такий спосіб влада міста та його мешканці віддали належне справжнім Героям України, які своєю мужністю та відвагою довели любов до рідного краю. Участь в урочистостях взяло керівництво міста, представники інтелігенції. Вручення відбувалося під музичний супровід хору «Гомін», який виконав гімн ОУН «Зродились ми великої години».
За словами Тараса Возняка, дослідник-фалерист Віталій Манзуренко знайшов у архівах наказ Командира УПА. У цьому документі йшлося про те, що на основі рішення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) від 25 липня 1950 року Срібним Хрестом Заслуги УПА було нагороджено «Реню». «Подібні нагороди мають ще 2 жінки, одна з яких мешкає в Америці, інша – в Німеччині. Золотий Хрест Бойової Заслуги має ще Полковник УПА Василь Левкович. Під час визвольних змагань, з відомих причин, ця нагорода не могла бути вручена. Тоді, коли йшла підпільна боротьба зі сталінським окупаційним режимом, це було вкрай небезпечно – практично неможливо. Нагороджуваному тільки зачитували наказ. Інколи видавали виписку з нього», - розповів Тарас Возняк.
Відповідно до наказу Командира УПА від 30 липня 1950 року вже 2012 року було виготовлено саму нагороду для того, щоб повернути її пані Вірі Філяк-Крокіс. Автори-ювеліри копії нагороди – Андрій Олійник та Річард Вільчинський. Вони виготовили копію зі срібла відповідно до оригіналу, що зберігається в Історичному музеї. За історичним взірцем було виткано і червоно-чорну стрічку.
Нагороду виготовили за сприяння директора Львівського історичного музею Богдана Чайковського, редактора Незалежного культурологічного журналу «Ї» Тараса Возняка та міського голови Львова Андрія Садового.